MIROSLAV BRAVENEC SPOJUJE A TVOŘÍ I PO SVÉM ODCHODU

Main_bravenec-vystava
FOTO: bum

KYJOV – Kolektivní výstavu k poctě svého přítele Miroslava Bravence z Čejče uspořádali jeho kolegové ze Střední školy uměleckých řemesel v Brně. V Galerii Doma tak do konce září představuje svá díla osmnáct vystavujících, včetně Miroslava Bravence.
„Mirek byl dobrosrdečný člověk, ta jeho bezprostřednost, uvolněnost a křehkost vůči kolektivu a vůči lidem byla úžasná. Na Mirka vzpomínají všichni velice v dobrém. On byl opravdu prima,“ říká na adresu zesnulého umělce galerista Vladimír Jež. Miroslav Bravenec zemřel v roce 2011, ve věku 66 let. „V důchodu začal chodit i na naše vernisáže,“ dodává galerista a pochvaluje si účast a skvělou atmosféru při otevření výstavy Čejč – Brno – Čejč.
Bravenec začal z Čejče do Brna na uměleckou průmyslovku dojíždět v roce 1984. Působil zde jako pedagog oboru propagační grafika a oddělení výstavnictví. Předtím učil výtvarnou výchovu na Lidové škole umění v Kyjově. Jeho žáci dodnes vzpomínají na jeho svobodomyslný a velkorysý přístup k výuce, v době komunismu nevídaný. Svou hravost a spontaneitu vložil i do své poezie, básnickou sbírku nazval Když tě štípne brabenec. Grafik a malíř Miroslav Bravenec uspořádal víc než desítku samostatných výstava a účastnil se mnoha kolektivních výstav. Jak zmínil galerista Jež, příští výstavu by rádi věnovali výhradně jeho dílu.

DISKUZE

comments powered by Disqus


19:20 | 29. Říjen 2020
Zprávy

Houbaři na Slovácku si přišli na své

List_web-hriby

Doslovné žně si v minulém týdnu užívali sběrači hub a zvláště hřibů praváků, smrkových. V okolí Bzence, Vacenovic, Ratíškovic byly obleženy vstupy do lesů desítkami ...