Otázka pro…

Main_ot_zka_pro..._josef_levek_-_milotice
FOTO: Archiv týdeníku Nové Slovácko

Josefa Levka, starostu Milotic

Jaké významnější investice máte pro letošní rok ve vaší obci v plánu? A naopak, je nějaká akce, od které jste oproti původnímu záměru museli ustoupit?

V současné době už děláme rekonstrukci v jedné z částí mateřské školy. Do těchto opravených prostor bychom pak v zhruba v měsíci dubnu, kdy by mělo být hotovo, chtěli přestěhovat novou obecní knihovnu. Co se pak týče venkovních akcí, za nedlouho by také měly začít práce na obnově historické aleje, která je naproti milotického zámku a odborný zásah už nutně potřebuje. Během letních měsíců bychom pak chtěli u zdravotního střediska vybudovat novou komunikaci, ta stávající je už ve velmi špatném stavu.  Z investic na letošní rok pak nesmím zapomenout ani na zakoupení nového obecního traktoru, tuto techniku totiž potřebujeme na nejrůznější práce a starý traktor už nám dosluhuje. Musím říct, že zásadnější a především finančně nákladnější akce nás ale čeká až v příštím roce, kdy za pomoci svazku obcí chceme začít s rozsáhlou rekonstrukcí čistírny odpadních vod.

Co se týče akcí, které se nám naopak nepodaří v letošním roce zrealizovat, tak původně jsme měli ještě začít s výstavbou sběrného dvora. Brzdí nás ale změna územního plánu, proto to budeme muset nechat až na příští rok. Velmi nás trápí také to, že se nám dlouhodobě nedaří najít dotační program na vybudování vodovodu v sklepním areálu u Šidlen. Ze stejného důvodu se prozatím nepodařilo realizovat ani opravu parkoviště u kulturního domu. Podobných akcí je v tomto výčtu ale mnohem více.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY