Hodonínská exstarostka šéfuje investicím v Kyjově

KYJOV – Bývalá hodonínská starostka Milana Grauová od prvního března znovu šéfuje, tentokrát ale na radnici v Kyjově. Pracuje jako vedoucí odboru investic a rozvoje města. Zároveň dohlíží na správný chod města Hodonína jako zastupitelka.

 Kyjovská radnice nyní prochází personálním audiem, který má za následek i rozdělování některých odborů úřadu. Jedním z dotčených je právě odbor investic a rozvoje. „Dříve se jednalo o jeden odbor, který jsme nově ale rozčlenili na dva. Prvním jsou právě investice a rozvoj města a tím druhým je pak komunální hospodářství,“ objasnil kyjovský starosta František Lukl s tím, že odbor investic a rozvoje je nyní pod správou hodonínské exstarostky Milany Grauové, která ve výběrovém řízení uspěla mezi dvacítkou přihlášených uchazečů.

Podle starosty Lukla v žádném případě ale nejde o uměle vytvořené pracovní místo. „Rozdělení odboru výhradně vzešlo z potřeb úřadu. Vyhlásili jsme transparentní výběrové řízení, kterému byli přítomni oborníci i zástupci opozice,“ upozornil Lukl a dodal, že v působení Milany Grauové zároveň jako hodonínské zastupitelky nevidí žádný problém. „Rozhodně se nemůže jednat například o střet zájmů, jak by si třeba někdo mohl myslet, protože já již dnes pro hodonínskou radnici nepracuji. Jsem nyní pouze zastupitel, tedy zástupce občanů, který dohlíží za občany na to, zda radnice pracuje dobře a v jejich zájmu,“ připojila se nová šéfka odboru investic v Kyjově.

Podle Grauové se v žádném případě její nová práce vedení a rozvoje města Hodonína nedotýká. „Jsem profesionálně úkolována vedením kyjovské radnice. Budu tedy pracovat pro Kyjov, jak nejlépe budu umět a v hodonínském zastupitelstvu budu dál dohlížet na to, aby hodonínská radnice dělala totéž pro občany svého města. V tom lze těžko najít jakýkoli střet zájmů,“ doplnila Grauová.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY