Nemocnice je stále bez oficiálního ředitele

KYJOV – Kyjovská nemocnice stále zůstává bez ředitele. Alespoň bez toho oficiálního. Krajský zdravotní radní Oldřich Ryšavý sice již dříve avizoval, že jmenování Josefa Pejchla, který je zatím pověřený řízením, by nemělo už nic bránit, krajská rada si přesto stále dává na čas. Jmenováním ředitele se totiž ještě nezabývala.  

 Výběrová komise přitom už před čtyřmi týdny vyslovila pro dočasně pověřeného Josefa Pejchla, který dříve vedl třeba havlíčkobrodskou nemocni, podporu. Ruku pro něj tenkrát zvedlo pět z devíti členů. Zbylé čtyři hlasy dostal druhý z kandidátů, bývalý krajský zdravotní radní kardiolog František Adamec, který teď pracuje v nemocnici ve Vyškově. „Sám jsem pro Josefa Pejchla hlasoval. Jmenování ředitele ale ještě nebylo na programu jednání krajské rady. Nic jiného bych za tím nehledal, některá jmenování mají zkrátka svou setrvačnost,“ komentoval situaci radní zodpovědný za resort zdravotnictví Oldřich Ryšavý, podle kterého by se tato otázka měla dostat na řadu snad už tento čtvrtek, kdy je naplánováno další jednání rady.

Podle Ryšavého přitom dočasně jmenovanému Josefu Pejchlovi by ani tato situace neměla ve stoprocentním řízení nemocnice bránit a svazovat mu nějakým způsobem ruce v rozhodování. „Nemyslím si, že by byl v tomto směru jakkoliv omezen,“ řekl Ryšavý. Sám Josef Pejchl, který post ředitele dočasně převzal vloni v listopadu, kdy se po šesti letech vzdal funkce Igor Kalix kvůli údajnému odlišnému názoru na koncepci nemocnice, než jakou měl Jihomoravský kraj, se ale na celou záležitost dívá poněkud skeptičtěji. „Chápu, že rada má nabitý program a musí řešit spoustu jiných záležitostí, ale na druhou stranu je tato situace pro mne velmi nepříjemná. To, že dlouhodobě není jmenován oficiální ředitel, může být totiž negativně vnímáno i u personálu nemocnice,“ domnívá se dočasný ředitel Pejchl s tím, že se tak jedná o období jakési nejistoty. „Myslím, že jen jako dočasně jmenovaný nemám pravomoc dělat některé důležité změny. Situace je tedy v určitém směru dost omezující. Proto bych byl rád, kdyby verdikt padl co nejdříve,“ vysvětlil Pejchl.

DISKUZE

comments powered by Disqus
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY